За нас

Кои сме ние?

Брашно-мелница-силос

Фабрика за злато ---- град Шиџиажуанг, провинција Хебеи, Кина.

Shijiazhuang Goldrain Co., Ltd. е основана во 2010 година.лоциран во градот Шиџиажуанг, провинцијата Хебеи.Тој е снабдувач на опрема за преработка на жито и посветен на обезбедување проектни решенија „клуч на рака“ за индустријата за преработка на жито.

По повеќе од 10 години континуиран развој и иновации, GOLDRAIN стана водечки кинески и светски познат производител на мелница за брашно.Во областа на производството на мелење жито, GOLDRAIN ги воспостави своите водечки предности во технологијата и брендот.Особено во областа на мелница за пченично брашно, машина за мелење пченка, GOLDRAIN стана водечки бренд во Кина.

Што правиме

GOLDRAIN е специјализиран за истражување и развој, производство и маркетинг на силос за жито и процес на мелење брашно.Линијата на производи опфаќа различни модели како што се мали силос, мала мелница за брашно, проект за целосно автоматско сило за жито и целосно автоматско мелење брашно.

https://www.goldrainmachine.com/gr-s2500-tonnes-flat-bottom-silo-product/

Силос за складирање на сурово жито

Мелница за ролери

Мелница за пченично брашно / машина за мелење пченка

Фабрика и работилница

Областа на фабриката зафаќа повеќе од 12000 квадратни метри и има голем број на целосно автоматизирани производни линии.Како прва кинеска серија производители на жито брашно, исто така и лидери во истражување и развој, Голдрејн ја поминува националната инспекција за заштита на животната средина секоја година од 2010 г. Проектите за мелница за брашно, мелница за ориз и жито силос, исто така, сродните производи што ги имаме братската фабрика за соработка, како што се земјоделските машини, фабриката за масло за јадење.

Производи од Goldrain топла продажба во Етиопија, Танзанија, Демократска Република Конго, Камерун, Нигерија, Замбија, Бенин, Бразил, Чиле, Перу, Суринам, Австралија, Фиџи
Филипини, Албанија, Македонија итн.

Нашата фабрика сега зафаќа површина од 50000 квадратни метри, има повеќе од 300 вработени.„Да се ​​изведат квалитетни машински производи, да се воспостави познат бренд и постојано да се заменуваат постарите генерации на производи со нови“ е секогаш целта кон која нашата компанија се стреми.

Машина за чистење жито

Мелница за ролери

Машина за пакување брашно

Двоен Бин Сифтер